Latvijā ik gadu no dažādām kaitēm mirst vairāki desmiti tūkstoši iedzīvotāju un tie nav tikai sirmgalvji. Liela daļa no viņiem joprojām būtu dzīva, ja pievērstu nopietnāku uzmanību profilaktiskiem pasākumiem un veselību, nevis glābtu, bet uzturētu ilgtermiņā.

Pats biežākais nāves cēlonis ir sirds un asinsvadu slimības.

Galvenie iemesli šīm saslimšanām ir nepareizs dzīvesveids un nepareizs uzturs. Savlaicīgi izmainot diētu, ieviešot pietiekami daudz sportiskās aktivitātes, mazinot stresu un atsakoties no kaitīgiem ieradumiem, dzīves ilgumu var būtiski paildzināt. Protams, ģenētiski dzīves iespējamais maksimālais ilgums ir jau iepriekš noteikts, taču tikai retais planētas iedzīvotājs savu potenciālu izmanto pilnībā. Lai to panāktu būtu jādzīvo pareizi jau no mazotnes, taču ģimenē un skolā šādas lietas nemācas.

Pirmais ar ko jāsāk ir pārmaiņas galvā.

Mūsu darbība veidojas no šādas notikumu ķēdes: Informācija > Doma > Darbība > Ieradums > Raksturs.

Izdarot izmaiņas sākotnējā posmā – uzņemtajā informācijā – mēs varam izmainīt arī visus pārējos posmus. Nenoliedzami iedzimtība un apkārtējā vide ir būtisks katalizators, ko mēs nevaram izvēlēties. Tajā pat laikā, kļūstot pieauguši, mēs varam apzināti izvēlēties, ko darīsim un, kā dzīvosim. Ja izvēlamies atrasties informācijas telpā, kas mudina uz netikumiem un neveselīgu dzīvesveidu, tad atbildība par rīcības sekām ir jāuzņemas katram pašam.

Palūkojies uz cilvēkiem, kas tevi iedvesmo. Ja viņu darbi un vārdi sakrīt vun vēlies būt kā viņi, sāc kopēt. Sākumā tas liksies nepareizi, taču ar laiku prāts pieradīs un darbība kļūs par otro dabu. Ne vienmēr tas ir viegli, taču viss, kas ir patiesi vērtīgs parasti nāk ar smagu darbu. Šai sakarībai ir savi izņēmumi, kur varam runāt par nejaušību, taču zinātnieki apgalvo, ka nejaušības nav un viss pažreizējais rezultāts ir mūsu iepriekšējās darbības sekas.

Par veselības izmaksu reālo cenu

Izvēloties lietot ķermenim grūti pārstrādājamu vai pat kaitīgu pārtiku, mēs zāģējam zaru uz kura paši sēžam. Paši jūtamies sliktāk, bojājam iekšējos orgānus un rezultātā pēc tam cenšamies atgūt zaudēto.

Modernā medicīna un farmācijas industrija cīnās ar sekām un novērš simptomus, bet simptomu novēršana nedod nekādu ieguldījumu cēloņu likvidēšanā. Austrumu medicīna apskata cilvēku kā vienotu veselu un cenšas palīdzēt novērst tieši cēloņus. Situācijās, kad ir akūta saslimšana vai ārkārtas situācija rietumu medicīna mēdz lieliski tikt galā, bet mēs jau nedzīvojam, lai skrietu sprintu, bet, lai gūtu prieku visas distances garumā. Dodoties ceļojumā uz ārzemēm, svarīgi paņemt līdzi EVAK karti un drošības labad iegādāties arī veselības apdrošināšanas polisi

Jūsu veselības cena ir Jūsu dzīve. Pieņemot kļūdainus lēmumus šodien, par tiem nāksies maksāt rīt. Analoģiski cilvēki, kas ir ņēmuši aizdevumus un nav laicīgi tos atmaksājuši tiek iekļauti parādnieku reģistros. Ja vajag aizņemties atkārtoti, jārēķinās ar sliktākām iespējām un sliktākiem nosacījumiem. Kredīti ar sabojātu kredītvēsturi var vispār netikt piešķirti vismaz vairākus gadus. Šādā situācijā nākas vien secināt, ka katram pašam ir sava putra jāizstrēbj un par darbību var bezdarbību jāmaksā augsta cena. Attiecībā uz īstermiņa aizdevumiem vai ilgtermiņa saistībām cena ir vien simboliska – pagaidu vai ilglaicīgs dzīves komforta samazinājums. Tajā pat laikā sabojāta veselība var būtiski pasliktināt dzīves kvalitāti un, lai to atgrieztu iepriekšējā līmenī ir jāiegulda ļoti lieli resursi un pat tas nevar neko garantēt. Arī pasaules bagātākie un ietekmīgākie cilvēki mirst no dažādām slimībām un vainām. Liela nauda nespēj viņus glābt, taču apskaidrība par to nāk tikai ar gadiem.

Ja Jūs lasāt šo informāciju savlaicīgi, sāciet rīkoties. Ieguldiet naudu savā veselībā, bet vēl svarīgāk ir ieguldīt laiku. Visu pasaules naudu nenopelnīsi, bet jāspēj ir izdzīvot katrs mirklis.

Pasaki man, ko tu ēd un cik daudz laika atvēli savai veselībai un es pateikšu tev, kas tu esi.

Share This